Szakmai ismeretek

Tárgyalóképes angol nyelvtudás
Ír akcentus ismerete
Ügyfélkezelésben szerzett tapasztalat
Kiváló kommunikációs készség
Magas szintű önállóság és proaktivitás

Még jobb, ha...

Weboldalak kapcsán szerzett jártasság
Online marketing ismeretek
Autóipari ismeretek

Állás leírása

Különösen örülünk neked: ha van autóipari tapasztalatod (legalább egyszer jártál már autókereskedésben), ha éltél már egy kis időt Írországban (azaz saját bőrödön is megtapasztaltad valamennyire az ír akcentust) és érdekel a digitális világ. Ha mindezeken felül képes vagy felelősen, csapatban dolgozni, nálunk újraindíthatod ügyfélkapcsolatos karrieredet!

Nagyon várjuk, hogy jelentkezz! :)

Iroda cím

Budapest, Lajos u. 28, 1023 Magyarország

Feladatok

  • Az ír nyelvterületű online projekt koordinálása
  • Ügyfelekkel folyamatos kapcsolattartás
  • Weboldalak szerkesztése
  • Költségbecslés elkészítése az egyes fejlesztésekre
  • Ügyfelek támogatása online marketing témákban

Mit fogsz tanulni

  • Speciális autóipari ismereteket
  • Online marketing fogalmakat
  • egy CMS rendszer használatát

Feladatok

  • - részt vennél egy előre kidolgozott, megszervezett onboarding folyamatban
  • - megismerkednél az Account csapatunk minden egyes tagjával
  • - megismerkednél az ügyfelekkel

Rólad

Ha szeretsz felelősséget vállalni egy adott piacért/projektért; rátermett vagy és önálló a munkád során; kiválóan beszélsz angolul és ha egy fejlődő de mégis barátságos légkörű vállalatnál képzeled el magad hosszú távon.

Termékünkről

Digital products and online marketing campaigns

Carussel is a digital marketing agency specialized in automotive industry. From websites to online marketing to mobile marketing, we are helping automotive companies out perform their competition.

15 Years In Automotive
15 Years In Digital
High Customer Retention
High flexibility

Missziónk

The main goal of our services is to convert website visitors into leads, delivering potential customers to secure greater revenues for our clients.

Fotó az irodáról

Carussel - Fotó az irodáról

Munka-magánélet egyensúly

Work
Private life

Csapatvideó

Carussel - Csapatvideó

Ettől különleges a termékünk

Satiesfied loyal customers Over 1000 dealerships Digital products Multicultural and multilingual Digital marketing services 31 European countries

Hogy szólhatnak bele az alkalmazottak a cég életébe?

With the help of the Carussel Creative Open. Thanks to this initiation, our employee have the chance to create and design their own product idea and learn from each other during this whole process.

Kedvenc tárgy az irodában

Carussel - Kedvenc tárgy az irodában

Kétszavasok

Beer, wine or shot?
Wine
Most proud of
Our corporate culture
Ties or shorts?
As you like

Ezt szeretjük a legjobban az irodában

Open office with lots of light
Unlimited coffee
Biker-friendly office
Mutual monthly breakfast
Ping pong table in the kitchen
Really close to the Kolosy square with lots of restaurants, bistros and shops. Honestly, it is a real gastronomic experience :)

Tulajdonságok, amiket értékelünk

Proactive behaviour

Honesty

Humor

Self-sufficiency

Carussel team at a party

Carussel -

Carussel Culture Club

Our Team

Mutual breakfasts, volleyball matches, morning language lessons, and humor above all else, this is how we are filled with good vibes and energy. In our office you will always find a good supply of laughter- and chocolate.

You can really be yourself here at Carussel, we appreciate You and your inputs. You can discover and develop your skills – perhaps some you don’t yet know you possess and you can easily move across roles at Carussel.

Our CSR approach

We are proud of our charitable activities. We support the Bagázs Organization, which helps the Roma settlement of Bag by organizing educational and work activities in this village near Budapest, and also Rosszcsont Alapítvány, an NGO which helps children suffering from rheumatological diseases.

We know Automotive

We quickly recognize trends, new developing strategies, tactics, and capabilities in the industry.

We use this along with our experience to position and deliver the newest digital services to our automotive clients

Product Development

The product development team is a mash-up of designers, UX, research and product operations. We strive to improve the business with new ideas and new approaches every day. We are looking for new solutions tirelessly. We involve everyone with the aim of having an imaginative, diverse approach to problem solving. So we are the people who are thinking differently, reading the UX & tech blogs, writes endless docs about features and keep pushing a consistent vein of creative freedom .

Follow us