slide image 1
slide image 2
slide image 3
slide image 4
slide image 5
slide image 6
1 / 6
Coding SansBudapest, Arany János u. 10, 1051 Hungary

Junior Marketing Manager

Junior |Teljes munkaidős |Marketing, PR |Budapest |Távmunka
Nettó fizetési sáv
250 000 - 350 000 HUF
Megnézem az állás részleteit
Jelentkezési határidő

Working as a marketing manager at Coding Sans you will work on growing our product (meetupfeed.io) and helping us with the core marketing activities such as promoting our content, managing our social media accounts, running outreach campaigns, and experimenting with paid acquisition channels.

Fizetési sáv

Nettó fizetési sáv 250 000 - 350 000 HUFTapasztalattól függően
Bérkalkulátor

angol,
Önéletrajz
Bérigény megjelöléssel

Munkaidő

Heti munkaidő40 óra / hét
Törzsidő10 - 16

Feladatok

Social media management (Twitter, Facebook, LinkedIn)
Content promotion
Managing and promoting our product: meetupfeed.io (administration and marketing)
Running email outreach campaigns
Running paid ads

Technológiák, eszközök

Slack |Trello |Google Drive

Szakmai ismeretek

  • Communication in English5 / 5
  • Copywriting4 / 5
  • Social Media3 / 5
  • PPC3 / 5
  • Email outreach4 / 5

Végzettség

Nem kell papír

Nyelvtudás

AngolTárgyalóképes szint
és
MagyarTárgyalóképes szint

Kreatív |Fejlődő szemlélet |Problémamegoldó |Self-starter |Poractive

A leendő csapatod számokban

Csapat mérete
2-5 fő
Legfiatalabb, legidősebb kolléga életkora
26 - 32

Így dolgozunk mi

The marketing team plays an important part in getting new clients for Coding Sans.

We hold daily standups where we check the status of our ongoing activities and plan ahead.

Currently, we have 2 team members. We have regular meetings to figure out or refine our strategy. This strategy is formed by the team members, we encourage everyone to bring ideas and suggest improvements.

Mit fogsz tanulni

You will learn how the marketing strategy of a software development company works. You will have a chance to try and experiment with various marketing tasks. We do everything we can to help your career progress, starting with defining your professional goals. We hold internal workshops and also have a budget to pay for external courses and workshops.

Az ideális jelentkező

You should be a growth-minded person who isn't afraid of failing, focuses on productivity and is able to work independently.

Előny, ha...

you have experience in a similar role, worked for a startup, have experience running paid ads on Facebook or writing blog posts in English.

Ne jelentkezz, ha...

Félsz a kihívásoktól
Nem tudsz önállóan dolgozni
Nem érdekel egyáltalán a technológia (programozási nyelvek)

Történetünk

  • 2014Alapítás
  • 201510. Alkalmazott
  • 2018Vettünk egy Farmbotot
  • 2019-0326-an vagyunk!
  • 2020-0432-en vagyunk!
  • 2021-0448-an vagyunk!

Ettől különleges a termékünk

Frontend |Javascript |Kutyabarát |Backend |Amazon Web Services |Node.js |Typescript |Angular |Community

Termékünkről

Szoftverfejlesztés

Web aplikációkat designolunk és fejlesztünk gyorsan növekvő tech cégeknek és betonbiztos nagyvállalatoknak. Legyen szó egészségügyi, pénzügyi, marketing, HR vagy média szektorról.

Bárhol a világban.

Céges értékek

Kutyabarát

Kétszavasok

Légkondi vagy ablak?
Légkondi
Sör, bor vagy tömény?
Igen
Nyakkendő vagy rövidnadrág?
Lazán

Így képezzük a kollégákat

Negyedévente keret tanulásra, könyv vásárlásra.

Mentorálás házon belül.

Folyamatos belső workshopok technológiákról és más skillekről.

Céges könyv -és tudástár.

Belső coach.

Bárki, bármikor megoszthatja az ötleteit, mindenkit meghallgatunk és közösen hozzuk meg a céget érintő döntéseket.

Humor, tanulási vágy, rugalmasság.
Melyik híres ember lenne a cég?

Jim Carrey - Mókamester

Főbb projektjeink

  • Emarsys (HUN)
  • Blueopes (HUN)
  • HealCloud (HUN)
  • Publish Check (UK)
  • Navega (US)
  • SPARK 451 (US)
  • Servelec (UK)

Kuty

Kuty

OUR PRINCIPLES

Relationships over transactions.

Quality above deadlines.

Employees first.

A growth mindset is a must.

Support the community.

Mutual trust.

Default to transparency.

Friendliness always wins over anger.