Szakmai ismeretek

HTML5, CSS3, Javascript
Angular and/or React
SQL, MSSQL, MongoDB
.NET, .NET
PHP, MySQL

Emberi tulajdonságok

Odafigyel a részletekre Kreatív prtoblémamegoldó Igazi csapatjátékos Excellent verbal communication Strong time management skills

Még jobb, ha...

AWS, Azure or Google Cloud
Unity3D

Állás leírása

We are looking for an inquisitive, innovative Full-Stack Developer to join the team. You are a problem-solver with an inquisitive and innovative mind, and loves to collaborate with other teams to drive the company forward. You will participate in our product development from ideation to deployment and beyond, create groundbreaking new features for our users and customers, and for internal use.

Az ideális jelentkező

Innovative mind Loves to collaborate with team Outgoing

Végzettség

Computing
BA diploma

Nyelvtudás

English
Kiváló kommunikáció szóban és írásban is

Iroda cím

Budapest, Bogdáni út 1, 1033 Hungary

Munkaidő

Törzsidő
10 - 17
Ekkor kezdhetsz
Tomorrow

Juttatások

  • Ingyen üdítő
  • Ingyen kávé
  • Ingyen rágcsa
  • Házon belüli képzések
  • Csapatépítő programok

Feladatok

  • Maintain and help optimize existing systems.
  • Develop front end website architecture
  • Develop back end website applications.
  • Create servers and databases for functionality.
  • Keep up-to-date in new technologies.

Technológiák, eszközök

Unity3D AI/gépi tanulás .NET/Angular/Bootstrap/NodeJs Augmented reality Mixed Reality

A csapat számokban

Csapat mérete
16-25 fő
Legfiatalabb, legidősebb kolléga életkora
25 - 45

Mit fogsz tanulni

  • Work w/ an international team
  • Learn about AR and MR
  • Learn about AI and ML

Termékünkről

INDE develops award-winning interactive and immersive products and experiences in entertainment, education and advertising. Since 2011 we have launched augmented reality systems in over 40 countries for clients such as American Express, 20th Century Fox, National Geographic, Coca-Cola, WWF, Smithsonian Institution, Universal Studios, BBC Worldwide, GE and Guinness Book of World Records and others.

Mi hiányozna, ha elmennék?

We love what we do and it shows in everything we make.
INDE ,

Ettől különleges a termékünk

Ingyen kávé IT UI/UX Deep Learning Mesterséges intelligencia API fejlesztés Játékfejlesztés Ügyfélszolgálat Gépi látás AR User journey tervezés

About the workplace

Average age
30
Men/Women ratio
70/30
Is there lunch break?
Absolutely, we love to eat.

Itt követhetsz minket

INDE R&D Kft.

A hely, ahol szívesen dolgoznék

Nincs nyitott pozíció a vágyott helyen, de szívesen csatlakoznál a későbbiekben hozzájuk? Kövesd a csapatot! A feliratkozással a jövőben értesítést kaphatsz a választott cég aktuális nyitott pozícióiról.

INDE R&D Kft. további nyitott pozíciói