Szakmai ismeretek

Augmented Reality
Computer Vision
Social media channels

Emberi tulajdonságok

Strong organisational skills “Can do”, positive attitude Working w international team

Még jobb, ha...

Strategic planning
Talent management
Change management

Állás leírása

The Marketing & Communications Director role will develop, refine and execute a B2B worldwide marketing and communications strategy for leading augmented reality company INDE.

The successful candidate will oversee strategic promotional and media activity in key territories to increase product and brand awareness, assisting both direct sales and long-term growth.

Végzettség

Media and communications
Nem kell papír

Nyelvtudás

English
Kiváló kommunikáció szóban és írásban is

Iroda cím

Budapest, Bogdáni út 1, 1033 Hungary

Munkaidő

Törzsidő
10:00 - 18:00
Ekkor kezdhetsz
Tomorrow

Juttatások

  • Coaching
  • Ingyen kávé
  • Házon belüli képzések
  • Csapatépítő programok
  • Képzési hozzájárulás

Feladatok

  • Increasing the number of new customers
  • Competent planner of trade show-driven activity
  • On-line and social media

Technológiák, eszközök

Google Suite Hubspot CRM Software MS Office Suite

Így dolgozunk mi

Experience of working with international team and clients. INDE’s customers are all not local, but in the US, UK, Mexico, India, Dubai, Jordan, China, Malaysia, Morocco….

Understanding of International marketing channels for Technology businesses

Must be willing to travel up to 10% of the year

Felszereltség

Strong understanding of :

🔝 Visual emerging technologies : Augmented Reality and Computer Vision

🔝 How best to leverage social media channels

Key Responsibilities 1.

✔ Development of Communications strategy for INDE products and services worldwide

✔Refinement of B2B Marketing strategy for INDE products and services worldwide

✔Execution of Communications and Marketing tasks alongside Sales and Marketing team.

Key Responsibilities 2.

✔Oversight on budgeting for Prospecting and Sales/Marketing for all assigned territories

✔Cultivation and development of strategic marketing partnerships for the Vyu brand and product range

✔Development and delivery of analysis and reporting commercial activity for senior management

Termékünkről

INDE develops award-winning interactive and immersive products and experiences in entertainment, education and advertising. Since 2011 we have launched augmented reality systems in over 40 countries for clients such as American Express, 20th Century Fox, National Geographic, Coca-Cola, WWF, Smithsonian Institution, Universal Studios, BBC Worldwide, GE and Guinness Book of World Records and others.

Mi hiányozna, ha elmennék?

We love what we do and it shows in everything we make.
INDE ,

Ettől különleges a termékünk

Ingyen kávé IT UI/UX Deep Learning Mesterséges intelligencia API fejlesztés Játékfejlesztés Ügyfélszolgálat Gépi látás AR User journey tervezés

About the workplace

Average age
30
Men/Women ratio
70/30
Is there lunch break?
Absolutely, we love to eat.

Itt követhetsz minket

INDE R&D Kft.

A hely, ahol szívesen dolgoznék

Nincs nyitott pozíció a vágyott helyen, de szívesen csatlakoznál a későbbiekben hozzájuk? Kövesd a csapatot! A feliratkozással a jövőben értesítést kaphatsz a választott cég aktuális nyitott pozícióiról.

INDE R&D Kft. további nyitott pozíciói