slide image 1
INDE R&D Kft.Budapest, Bogdáni út 1, 1033 Hungary

Unity engineer / C# developer

Medior |Teljes munkaidős |IT Development |Budapest
Fizetési sáv
Megnézem az állás részleteit
Jelentkezési határidő

We’re looking for a Unity developer to join our team. You’ll be working with the company’s development team on our current and future products as well as implementing amazing AR/MR solutions for our clients.

Fizetési sávNincs megadva
Bérkalkulátor

Munkaidő

Heti munkaidő
Törzsidő10:00 - 18:00

Feladatok

develop complex AR applications with back-end API
research and implement various SDKs and APIs
improve our current Unity based solutions
create quick AR/MR prototypes
research new interaction methods

Technológiák, eszközök

Slack |Trello |Jira |Visual Studio |BitBucket

Szakmai ismeretek

  • Experience working in Unity4 / 5
  • C#4 / 5
  • complex Unity scenes, levels4 / 5
  • ARKit, ARCore, Vuforia3 / 5

Végzettség

Műszaki, mérnöki képzésBA diploma

Nyelvtudás

AngolTárgyalóképes szint

Problémamegoldó képesség |Képes csapatban dolgozni |Kihívást kereső
A cégről

Ettől különleges a termékünk

Ingyen kávé |IT |UI/UX |Deep Learning |Mesterséges intelligencia |API fejlesztés |Játékfejlesztés |Ügyfélszolgálat |Gépi látás |AR |User journey tervezés

INDE develops award-winning interactive and immersive products and experiences in entertainment, education and advertising. Since 2011 we have launched augmented reality systems in over 40 countries for clients such as American Express, 20th Century Fox, National Geographic, Coca-Cola, WWF, Smithsonian Institution, Universal Studios, BBC Worldwide, GE and Guinness Book of World Records and others.

Mi hiányozna, ha elmennék

We love what we do and it shows in everything we make.

INDE

About the workplace

Average age
30
Men/Women ratio
70/30
Is there lunch break?
Absolutely, we love to eat.