slide image 1
slide image 2
slide image 3
slide image 4
slide image 5
1 / 5
SkyscannerBudapest, Károly krt. 6, 1052 Hungary

Senior Engineering Manager

Senior |Teljes munkaidős |IT Development |Budapest
Fizetési sáv
Megnézem az állás részleteit
Jelentkezési határidő

  • Work closely with senior management to establish project aims, objectives and requirements and communicate direction and progress.
  • Ensure that the user needs are at the forefront when building creative and robust products.
  • Work closely with engineers and product managers, providing technical leadership to define the roadmap and deliver new features to the market.
  • Monitor your squad’s progress

Fizetési sávNincs megadva
Bérkalkulátor

Munkaidő

Heti munkaidő
Törzsidő9 - 17

Feladatok

Lead,coach and mentor a squad of Mobile developers
Design and development of systems
Managing and developing people

Technológiák, eszközök

Objective-C, Swift, |Java, Kotlin |Python, JavaScript, Spark, |Kafka, AWS, Docker

Szakmai ismeretek

  • Distributed systems3 / 5
  • Microservice tapasztalat3 / 5
  • Mobile development3 / 5
  • Management/Mentoring5 / 5
  • Szakmai vezetői készségek5 / 5

Végzettség

EgyébNem kell papír

Nyelvtudás

AngolTárgyalóképes szint

Mentoring/coaching képességek |Szakmai vezetői készségek |define roadmap |design new features |planning/execution of delivery

Így dolgozunk mi