slide image 1
slide image 2
slide image 3
1 / 3
VIDDOBudapest, Muskotály u. 11, 1118 Magyarország

PHP Developer

Medior |Megbízási szerződés |IT Development |Budapest
job.undefined
700 000 - 1 000 000 HUF
Megnézem az állás részleteit
Jelentkezési határidő

VIDDO is seeking a PHP Developer to support the IT team in developing a fair revenue distribution social video platform. You will be responsible for analysis, design and development with the mentioned technologies, in the framework of an Agile team. You'll also need to do effort estimation for your own tasks, and we hope that you have experience working with containerized development (Docker).

Fizetési sáv

Nettó fizetési sáv 700 000 - 1 000 000 HUF
Bérkalkulátor

Munkaidő

Heti munkaidő
Törzsidő9:00 - 17:00

Feladatok

Analysis, design and development
Effort estimation for own tasks
Working with containerized development
Working under Agile sw development methodologies

Technológiák, eszközök

Linux |Git |PHP |Doctrine |MySQL |OOP |Symphony |RESTful

Szakmai ismeretek

  • OOP5 / 5
  • PHP ; Symphony5 / 5
  • MySQL ; Doctrine4 / 5
  • RESTful web service5 / 5
  • Linux1 / 5

Végzettség

InformatikaBA diploma

Nyelvtudás

MagyarTárgyalóképes szint
vagy
AngolTársalgási szint

Emberi tulajdonságok

Nyitott |Rugalmas |Felelősségteljes |Organized, precise